fa EN
به روز شده در: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
فوری

ارکان
خیرین
دکتر محمد حسن نامی
رئیس هیات مدیره
برچسب ها
پربازدید ها
امروز
سه شنبه ۴ تیر ماه ۱۳۹۸
مصادف با
Tuesday, June 25, 2019
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
دمای هوا
دمای کنونی
در حال بارگزاری...
٠
٧۵٠
مجمع خیرین سلامت کشور
4000میلیارد تومان کمک خیرین سلامت طی 5سال گذشته
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
طی پنج سال گذشته بیش از 4000 میلیارد توسط مردم عزیز کشورمان جمع آوری شده که این مبلغ صرف ساخت و احداث بیش از چهار میلیون و 300 هزار بیمارستان و خانه بهداشت در سراسر کشور شده است.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار کرد: آنقدری که انقلاب اسلامی به زنان ایرانی خدمت کرد به مردان خدمت نکرد و زنان باید در این دوران قدر خود را بدانند و یادشان نرود که امام (ره) به تمامی زنان ایرانی شخصیت داد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور سیدرضا نیری در اولین همایش و جشن ولی‌نعمتان و خیرین انقلاب اسلامی که صبح امروز در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: امام راحل اصلاحات را ابتدا از سوی خود آغاز کردند، زیرا هیچ کس تا خودش صالح نباشد نمی‌تواند دیگری را اصلاح کند. به همین دلیل امام از 13 سالگی به تهذیب نفس خود مشغول و هرچیزی غیر از خدا از قلب‌شان خارج کرد.

 

وی ادامه داد: انسانی که این چنین به ذات لایتناهی متصل شود تمامی اقداماتش خدایی شده و همان گونه که خدا لایتناهی است و از هیچ چیزی نگرانی ندارد آن فرد نیز به همان سبک و طریقت می‌رسد.

 

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: امام راحل همواره به دنبال عمل به وظیفه بود نه نتیجه و می‌خواست کاری کند که خدا از آن راضی باشد و این شوکت و عظمت ابهت را خدای متعال به امام عظیم الشان انقلاب عنایت کرد.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه از اواخر سال 1341 محضر امام را درک کرده، افزود: ایشان انسانی کامل یافته‌ بود که جز رضای خدا به هیچ چیز فکر نمی‌کرد. امام راحل معجزه قرن و انفجار نور را به طوری بی سابقه در تاریخ به انجام رساند.

 

نیری در ادامه ضمن بیان آنکه انقلاب اسلامی بیش از همه به زنان خدمت کرد گفت: امام ارتش را صالح و مردم را نیز صالح کرد و همچنین به زن‌های ایرانی که پیش از انقلاب به صورت ابزاری در دست گروه‌های خاصی بودند که از وجودشان حداکثر سوء استفاده را می‌کردند، شخصیت داد؛ به طوری که الان شاهد آن هستیم که زنان در عرصه‌های مختلف علم و دانش ایستادگی و در بسیاری از مواقع از مردها نیز پیشی گرفته‌اند.

 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در ادامه تاکید کرد: نباید انقلاب اسلامی را ساده بگیریم و باید از آن مراقبت کنیم، زیرا در حال حاضر دشمن‌های زیادی به خصوص آمریکای جنایت کار و اصحابش را در مقابل خود داریم که با تمام وجود برای دشمنی با ایران ایستاده‌اند و نباید بگذاریم که آنها شکاف اختلافی در میان ما ایجاد کنند.

 

وی در ادامه به مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم باید در انتخابات پیش رو شکوه‌مندانه‌تر از همیشه حضور پیدا کنند و بدانند که هر رای آنها چشم دشمنان را کور می‌کند.

 

وی در ادامه به تاریخچه شکل گیری کمیته امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: اواخر سال 1341 امام به عده‌ای از بزرگان انقلاب دستور داد که به فقرا رسیدگی کرده و از آنها دستگیری کنند زیرا دغدغه رسیدگی به محرومان همواره همراه امام بود و پس از پیروزی انقلاب نیز ایشان بلافاصله دستور دادند که به طور رسمی و گسترده در خدمت محرومان باشیم.

 

نیری تصریح کرد: به این ترتیب در 14 اسفند ماه 57، کمیته امداد با دستور مستقیم امام راحل به طور رسمی تشکیل شد و امروز کمیته امداد به جایی رسیده است که به حدود شش میلیون نفر در داخل و خارج از کشور در ابعاد مختلف تغذیه‌ای، پوشاک، ازدواج، اشتغال و غیره ارائه خدمت می‌کند.

 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور همچنین خاطر نشان کرد: بنده 28 سال مسئولیت کمیته امداد را بر عهده داشتم و پس از کناره‌گیری از امداد، قصد انجام هیچ فعالیت دیگری را نداشتم، اما بسیاری از دوستان و همکاران با تاکید بسیار زیاد از من خواستند که فعالیت‌های خود را در این حوزه ادامه دهم و در حدود پنج سال گذشته مسئولیت دبیرکلی مجمع خیرین سلامت کشور را بر عهده گرفته‌ام.

 

نیری افزود: طی پنج سال گذشته بیش از 4000 میلیارد توسط مردم عزیز کشورمان جمع آوری شده که این مبلغ صرف ساخت و احداث بیش از چهار میلیون و 300 هزار بیمارستان و خانه بهداشت در سراسر کشور شده است.

 

 

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر از خواهران سراسر کشور به ویژه در استان آذربایجان شرقی عضو مجمع خیرین سلامت کشور بوده و همینجا از تمامی خواهران سرزمینم دعوت می‌کنم که با ما همکاری کنند و همانطور که در انقلاب همت کردند و به پیروزی رسیدیم بتوانند با همت هرچه بیشتر معضل و مشکلات سلامت را در نقاط دور افتاده کشور حل کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
ثبت
از نو
به اشتراک گذاری
b
c
h
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
کمک سریع
بانک مقصد را انتخاب کنید
به زودی ...
مصاحبه ها
نظرسنجی
کیفیت برگزاری اولین همایش خیرین سلامت استان تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟
ثبت
نتایج
تعداد کل آرا: ٣٨
پیوند ها
خطا!
- فیلد نام خالیست
- فیلد ایمیل خالیست